هدف وزارت کشور برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی است

 سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه طبق گزارش وزارت کشور، هدف برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی است گفت که طبق توضیحات آقای رحمانی فضلی ، هدف وزارت کشور برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی است .
 
ابوالفضل عمویی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز  کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: این جلسه با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور جهت بررسی امنیت انتخابات برگزار شد؛ آقای رحمانی فضلی با ارائه گزارشی از پیگیری موضوع امنیت انتخابات تاکید کرد که هدف وزارت کشور برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی است و در همین چارچوب موضوعات و مباحث امنیتی در سه مقطع پیش رو مورد بررسی و پیش بینی در ستاد انتخابات کشور قرار گرفته است.
 
وی ادامه داد: مقطع اول تا روز ۲۸ خرداد و روز انتخابات، مقطع دوم از ۲۸ خرداد ماه تا نیمه مرداد ماه در مراحل گذار دولت و بعد از آن دوران استقرار دولت بعدی از نیمه مرداد تا نیمه شهریور ماه است.
 
عمویی ادامه داد: آقای رحمانی فضلی تاکید کرد که وزارت کشور با مبنا قرار دادن موضوع مشارکت حداکثری، تلاش می‌کند فضا را برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم آماده کند ، در همین چارچوب از دی ماه سال گذشته جلساتی با سه مبنای پیشگیری، پیش بینی و مدیریت موضوعات امنیتی، مسائل انتخابات و تامین امنیت انتخابات تشکیل شده است.
 
وی افزود: براساس گزارش ارائه شده در این جلسه، فعلا نگرانی جدی از لحاظ مباحث امنیتی در انتخابات پیش بینی نمی شود و انتظار می رود انتخاباتی امن پیش روی داشته باشیم.
 
عمویی در پایان گفت:  ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور گزارشی نیز از اقدامات صورت گرفته در این موضوع ارائه کرد و اعضای کمیسیون نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته در ستاد انتخابات بر ضرورت برگزاری انتخاباتی با نشاط و با مشارکت حداکثری تاکید داشته و خواستار تصویب ساز و کارهایی برای پیش بینی مسائل امنیتی در انتخابات شدند.